EcoBox näitas end Põhja-Euroopa suurimal pakendimessil

Print Friendly, PDF & Email

Osaühing EcoBox oli esmakordselt oma esindusega väljas Göteborgis peetaval rahvusvahelisel pakendimessil Scanpack.

Iga kolme aasta tagant oktoobris toimuv Scanpackon Põhja-Euroopa suurim pakendivaldkonna üritus. Mess on hea võimalus leida uusi koostööpartnereid ning kogeda ja näha vahetult, mida uut ja põnevat pakenditurg pakub. Scanpackil osalemine on oluline kõigile, kes pakendite tootmise, logistika ja kasutamisega tegelevad. Nagu messi korraldajad ütlevad, on Scanpack see koht, kus saab näha pakenditööstuse tulevikku. Pakendamine on perspektiivikas eriala, sest nõudlus erinevate pakkematerjalide- ja võimaluste järele kasvab tänu e-kaubanduse ja kullerteenuste arengule aina kiiremas tempos.

 

EcoBoxi keskkonnasõbralik väljapanek tekitas huvi

EcoBoxi messiboksist astus nelja messipäeva jooksul läbi palju huvilisi. Midagi väga erilist me külastajate ligi meelitamiseks tegema ei pidanud – inimesed tulid niisamagi ja tundsid meie väljapaneku vastu huvi. Saime oma ettevõtet tutvustada, näidata, mida oleme seni teinud ja rääkida ka tulevikuplaanidest. Olime avatud ja suhtlemisaltid, vastasime küsimustele, pakkusime kommi, kinkisime ettevõtte logoga pastapliiatseid ja jagasime EcoBoxi tegevust kajastavaid brošüüre. Küllap meelitas messile tulnuid EcoBoxi boksi uudistama ka meie mitmekülgne ja lai erinevate pakendite väljapanek. Kes tahtis, sai oma käega meie toodangut katsuda ja kuulda Ecoboxi pakendite kohta lähemalt.

Iseäranis suurt elevust tekitasid külalistes meie boksi sisustus: kärgpapistriiulid, tugitool ja infolett. Tagasiside EcoBoxi ekspositsioonile oli positiivne: inimestele meeldis meie keskkonnasõbralik ja looduslähedane väljapanek ja ka fakt, et valmistame väga laias sortimendis pakendeid. Nagu me pakendisektoris hästi teame ja messilgi kogesime, leidub hulgaliselt ettevõtteid, mis on keskendunud kitsalt ühele standardsele tootegrupile. EcoBoxi trumbiks on lai ampluaa ja paindlikkus– oleme orienteeritud kliendi soovidele ja saame pakkuda igale tellijale ainult tema jaoks loodud rätseplahendust, samuti pakume pakendilahenduste väljatöötamise teenust.

 

Scanpacki messist lähemalt

Oma esimese messikogemuse põhjal võime öelda, et meie keskkonnasõbralik lahendus boksi kujundamisel ja vahetu suhtlustaktika õigustasid ennast.  Me ei tahtnud oma väljapanekuga üle pakkuda. Soovisime, et meie väike messiboks mõjuks mõnusalt ja hubaselt ning inimesed tunneksid end selles hästi.

EcoBoxi debüüt Scanpackil läks korda– vahetasime kontakte võimalike koostööpartnerite ja klientidega ning saime pakendimaailmale näidata, milleks üks Eesti ettevõte suuteline on.

EcoBoxi jaoks ei jää lõppenud mess viimaseks, tahame kindlasti olla kohal ka järgmisel Scanpackil. Pakenditurul tegutsedes on Scanpackil osalemise tähtsust raske ülehinnata. Et Scanpacki mastaapi ja olulisust paremini mõista, toome selle ürituse kohta ära mõningad andmed.

 

Scanpack 2018 arvudes:

  • Messil oli väljas 463 eksponenti – neist pooled Rootsist ja pooled välisriikidest
  • Messi külastas 16 500 inimest enam kui 30 riigist
  • Messiala võttis enda alla 18 000 ruutmeetrit
  • Messil toimus ligemale 70 seminari ja tehti 80 ettekannet
  • Nõudlus messibokside järele oli väga suur, 2018. aasta Scanpacki messikohad olid välja müüdud juba pool aastat varem

 

Põhja-Euroopa suurim pakendimess Scanpack on ühtlasi ka üks suurimaid Rootsis toimuvaid valdkonnamesse. Scanpackil on alati esindatud palju maailmakuulsaid ettevõtteid, nagu näiteks Carlsberg, Mitsubishi, Volvo, H&M, Ikea, Johnson & Johnson, Husqvarna, Lego ja Fazer.

Rootslased on Scanpacki korraldanud aastast 1964.

 

Tähelepanu keskkonnateemadele

Lisaks innovaatiliste pakendamistehnoloogiate- ja materjalide ning disainisuundade tutvustamisele, on Scanpacki pakendimessi lahutamatuks osaks pakendamise, taaskasutamise ja keskkonnaga seotud seminarid ja ettekanded. Üks seekordse messi kuumemaid teemasid oli näiteks kliimateadlik pakendamine(climate-smart packaging).

Meie tiimgi kuulas ära mitmeid põnevaid esitlusi. Neist huvitavamatena jäi meelde ettekanne, kus räägiti, et kogu maailm otsib keskkonnasõbralikke lahendusija millised need lahendused olla võiks. Väga mõtlemapanev oli kõne keskkonna saastamisest, täpsemalt veeloomadest, kelle organismid on sõna otseses mõttes otsast otsani plastikut täis. Kaasahaarav oli ka ettekanne, kus otsiti vastust küsimustele: kuidas pakendite hulka keskkonnas vähendada ja pakendeid vähem kasutada.

 

Ökoloogiline pakendamine

Kuuldud ettekannete ja messil nähtu põhjal tuleb nentida, et EcoBox liigub oma tegevusega õiges suunas. Nagu meie ettevõtte nimigi ütleb, on keskkonnahoidlik tootmine üks meie prioriteetidest. Ökoloogilised materjalid, keskkonda säästev tootmisprotsess ning materjalide taaskasutamine on EcoBoxi jaoks enesestmõistetavad asjad. Samas saime messilt ka hulgaliselt uusi ideid, kuidas oma tooteid ja tööprotsesse arendades pakkuda klientidele paremaid ja efektiivsemaid pakendamislahendusi.

Kui otsite oma kaubale transportimiseks või hoiustamiseks sobilikku ümbrist, mis on Eestis keskkonnasäästlikult toodetud, siis võtke meiega ühendust e-posti teel pakendid@pakendid.ee.