Mööblipakendi disain ja tootmine

Print Friendly, PDF & Email

Suured, kuid samas õrnad mööbliesemed võivad transpordil pöördumatuid kahjustusi saada. Sobiv ja läbimõeldult konstrueeritud mööblipakend aitab seda vältida. Ecobox on Eestisse ja naaberturgudele mööblipakendeid tootnud juba rohkem kui 15 aastat. Meie loodud pakend tagab, et mööbli teekond  tootja juurest edasimüüja või lõpptarbija juurde on kindel, mugav ja turvaline.

Pakendi arendamine on pakendi saamisloo esimene samm

Mööblipakendi väljatöötamine algab tavaliselt sobiva pakendi konstrueerimisest. Kõigepealt langetab klient valiku mööblipakendi tooriku, tüübi ja ülesehituse osas. Kõige lihtsam on valida pakendiprojekt meie aastate-pikkuse töö jooksul koondunud portfooliost, mis sisaldab erinevaid mööbli pakendamiseks konstrueeritud lainepapist lahendusi. Kui klient nende seast sobivat ei leia, töötavad meie pakendi-insenerid, pakendikonstruktorid ja -disainerid välja täiesti uue pakendi. Meie konstruktorite väljatöötatud mööblipakend arvestab kliendi kõiki vajadusi, nõudeid ja soove mööblieseme mugavaks pakendamiseks, käepäraseks käsitsemiseks ja turvaliseks transporditeekonnaks. Samuti saame abiks olla heade nõuannetega.

Mööblipakendi disain sünnib pakendiarendusmeeskonna töö tulemusel

Kui sobiv pakenditoorik on välja töötatud, alustavad mööblipakendiga tööd graafilised disainerid. Pakendidisainer loob mööblipakendile sobiva kujunduse, arvestades kliendi brändisümboolikat, mööblipakendi atraktiivsust müügikeskkonnas ja kliendile kojutoimetamisel. Graafilise disaini lahendus täiendab ja rõhutab pakenditooriku funktsionaalsust. Tihti töötavad pakendi arendaja ja pakendidisainer koos, leides koostöö tulemusel innovaatilisi lahendusi. Meie pakendi-insenerid ja kujundajad on pakenditrendidega kursis ja kasutavad tehniliselt täpsete ja kaunite pakendite loomiseks kaasaegset tarkvara.

Lainepapist ümbrised mööbli pakendamiseks

Lainepapist ümbriste kasutamine on mööbli pakendamiseks populaarne meetod. Lainepapist ümbris on stantsitud ja nuuditud papist paneel, mille kaaneosa on üle ääre tagasivolditav. Lainepapist ümbrised saabuvad mööblitootja juurde pinnalaotusena ja voltimata, ühes tükis. Tootja voldib ja kinnitab lainepapist ümbrise mööbli pakendamisel sobivaks karbiks.

Parim köögimööbli pakend on valmistatud viiekihilisest lainepapist

Lainepapist ümbriseid valmistatakse tugevast kolmekihilisest või viiekihilisest lainepapist. Mööblipakendiks sobiva ümbrise materjal oleneb pakendatava mööbli tüübist ja sellest, kui tugevat kaitset on mööblile vaja. Köögimööbel ja kapikomplektid pakendatakse tavaliselt tugevamasse viiekihilisse lainepappi, et garanteerida mööbliesemele transporditeekonnal maksimaalne kaitse ja kindlustada, et mööbel saabub tervena kliendi juurde.

Pakendi disainimine ja tootmine alusel tarnitavale mööblile

Mööblipakendi ehk sobiva lainepapist ümbrise saab disainida ja toota ka terve aluse pakendamiseks. Kui kliendi juurde tarnitakse mööbel alusel, on võimalik üle aluse voltida tugev ja vastupidav viiekihilisest lainepapist valmistatud ümbris, mis aitab mööblit transpordi ajal veelgi paremini kaitsta.

Vastupidavad pakendid mööbli pakendamiseks

Ecobox arendab, disainib ja toodab mööblipakendeid. Tootevalikusse kuuluvad teiste mööblipakendite seas ka näiteks pakendid vooditele, pakendid laudadele, pakendid kummutitele, pakendid öökappidele ja pakendid toolidele. Ecoboxi voodipakendid, lauapakendid, toolipakendid ja teised mööblipakendid kaitsevad mööblit transpordil ja lihtsustavad transporti, muutes pakendite käsitsemise ja kandmise funktsionaalsemaks.

Müügipakendite välja töötamine mööbliesemete pakendamiseks

Lisaks funktsionaalsetele transpordipakenditele töötame mööblile välja ka ilusaid müügipakendeid. Mööbli müügipakend on loodud pidades silmas kahte aspekti. Esiteks peab mööbli müügipakend toodet transpordi käigus kaitsma. Teiseks peab mööbli müügipakend müügikohas tarbija tähelepanu tõmbama. Müügipakendi puhul on mööblipakendile  lisaks toote nimetusele, pakendi sisu kirjeldusele, triipkoodile, partii- ja seerianumbritele ning mööbli kokkupanemise juhistele trükitud ka mööblitootja logo. Soovi korral saab mööbli müügipakendile lisada ka mööblitootja sümboolika ja pildimaterjali.

Mööblipakend kauniks – trükk lainepapile

Kasutame kaasaegset tehnoloogiat, et pakendile kaunis kujundus trükkida. Üheks kasutatavaks trükimeetodiks on fleksotrükk lainepapile. Tänu meie arendusmeeskonna, pakendi-inseneride ja disainerite, pühendunud tööle saame luua tõeliselt kauneid pakendeid, mis tõusevad teiste pakendite kõrval esile ning toovad välja mööblitootja logo ja firmasümboolika.

Miks tellida pakendid ettevõttelt Ecobox?

Lisaks kogenud ja kaasaegsete pakenditrendidega kursis olevale arendusmeeskonnale, on Ecobox 100% Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Meie tegevus on keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik. Soovime vähendada oma ökoloogilist jalajälge ja oleme pühendunud materjalide taaskasutusele. Samuti teeme igapäevaselt tööd selle nimel, et meie tootmisprotsess oleks järjest säästlikum ja puhtam. Meie missiooniks on pakkuda klientidele terviklikke pakendilahendusi mõistliku hinna eest.

Mööblipakendi tellimiseks saada meile päring

Ecobox on tootnud mööblipakendeid Eesti ja naaberriikide turgudele juba üle 15 aasta. Toodame mööblipakendeid teiste seas ka näiteks mööblitootjale Balteco Mööbel. Pakendi tellimiseks võta meiega ühendust kontaktivormi kaudu või  saada kiri aadressil pakendid@pakendid.ee.