Ecobox külastas rahvusvahelist pakendimessi

Print Friendly, PDF & Email

Tänu e-kaubanduse jõudsale arengule kasvab vajadus ka kauba transportimise ja pakendamise järele. Seetõttu on äärmiselt oluline valida kaubaveoks pakend, mis on võimalikult kerge, soodne ja keskkonnasõbralik.

Just selliste lahenduste välja töötamiseks on loodud Scanpack, Põhja-Euroopa suurim pakendimess. Mess toimub iga kahe aasta tagant Rootsis Göteborgis. Tänavu leidis mess aset 4.–7. oktoobril ning oma väljapanekuga oli esindatud ka Ecobox.

Scanpackist võtavad osa kõik, kes on orienteeritud parimate lahenduste leidmisele pakendite tootmises, kasutamises ja logistikas. Üritus annab osalejale võimaluse uute toodetega tutvuda, väärtuslikke kontake luua ja ka ise pakendivaldkonna tulevikku panustada.

2020. aastal jäi mess koroonaviiruse tõttu ära, võibolla seetõttu oli tänavune üritus eriti kauaoodatud. Pärast nelja-aastast pausi näitas Ecobox, et on jätkuvalt Eesti pakenditööstuse esirinnas: tutvusime potentsiaalsete äripartneritega üle kogu Euroopa ja tõestasime end rahvusvahelisel areenil.

Meie tugevus: säästvad lahendused ja lai sortiment

Esimest korda osalesime messil 2018. aastal. Juba toona jäi külastajatele silma meie keskkonnasõbralik ja looduslähedane väljapanek, vahetu suhtlus ja lai valik pakendeid.

Sel aastal keskendusime väljapanekus eelkõige suurtele seitsmekihilisest lainepapist konteineritele, mis lihtsustavad oluliselt suuremõõdulise kauba vedu. Külastajad said tugevaid lainepapist konteinereid näha ja katsuda ning ise selle tugevuses ja vastupidavuses veenduda.

7- kihilised lainepapist konteinerid on hea alternatiiv puidust või vineerist konteineritele, sest on märkimisväärselt kergemad ning soodsamad. Selliste konteinerite kasutamine võimaldab maanteetranspordis kasutada autos ruumi maksimaalselt. Meil on häid näiteid, kuidas tänu 7-kihilistele konteineritele on võimalik kaupa transportida varasema ühe kihi asemel kahes kihis. Sealjuures on oluline märkida, et ülemise kihi konteinerisse paigutatakse puitdetaile kogukaalus kuni 650kg. See annab kindluse väita, et 7- kihilised lainepapist konteinerid on väga tugevad transportimaks ja kaitsmaks rasket ja õrna kaupa.

Populaarne valik toidutööstuses

7- kihilisest ja tugevast lainepapist tehtud konteinerid sobivad kasutamiseks nii auto-, toiduaine-, masina-, metalli-, kui ka mööblitööstuses. Pakend peab hästi vastu temperatuurimuutustele, mistõttu võimaldab see täita ka keerukamaid ülesandeid: näiteks transportida külmutatud liha ja kala lennukiga. Seega sobib lainepapp kõigile, kes tahavad kaitsta hinnalist kaupa, kuid jääda samal ajal kulutustega mõistlikkuse piiridesse.

Pöörasime messil tähelepanu ka oma laiale sortimendile: toodame standardmõõdus pakendeid, mis on mõeldud kasutamiseks kõikvõimalikes olukordades. Kui sobivat toodet laos siiski ei leidu, oleme alati rõõmuga valmis välja töötama erilahenduse. Peale selle pakume ka pappkastide sisse käivaid lisaelemente, mis teevad kaubaveo veelgi turvalisemaks. Sinna kuuluvad näiteks pakkenurgad ja vahelehed.

Lihtsus ja konkreetsus aitasid luua olulisi kontakte

Meie lai tootevalik ja lõbus seltskond tõmbasid ligi huvilisi Eestist ja mujaltki – sealhulgas Rootsist, Soomest, Norrast, Taanist, Islandilt ja Poolast. Saime hulgaliselt positiivset tagasisidet ning leidsime nii mõnegi potentsiaalse äripartneri, kellega tulevikus ühiseid lahendusi välja töötada.

Põhjamaalastele kohaselt jäime enda esitlemisel minimalistlikuks ning keskendusime vaid kõige olulisemale. See võitis ka inimeste südamed: meie stendi sisu oli konkreetne ning pakendite eelised selgelt välja toodud.

Ideaalne koht uuteks ideedeks

Ehkki Scanpack on suurepärane üritus ettevõtluse laiendamiseks, ei pane mess rõhku ainult ärile: igal messil toimub ka hulgaliselt konverentse, etteasteid ja arutelusid. Kõigil on võimalus eksperte kuulata ning laskuda viljakasse mõttevahetusse pakendivaldkonna tuleviku teemadel.

Tänavu jagasid valdkonna eksperdid oma teadmisi ringmajandusest, jäätmete vähendamisest, Euroopa Liidu regulatsioonidest ja kõigest muust, mis pakendamise tulevikku puudutab. Selleks oli avatud neli seminarilava, millest igaüks keskendus erinevale teemale:

  • ärile orienteeritud küsimused
  • tehnoloogiline areng ja digitaliseerimine
  • innovatsioon ja ettevõtluse arendamine
  • visioonid ja strateegia

Scanpack on efektiivne üritus ka aja planeerimise mõttes, sest kõik pakendimaailma tähtsaimad varustajad ja ostjad on korraga ühes kohas. Kõik rahvusvahelised kohtumised, mida oleks muidu keeruline ja aeganõudev organiseerida, saavad läbi viidud mugavalt vaid paari päeva jooksul.

Kahtlemata põhjustab Scanpack palju elevust ka seetõttu, et tutvusi saab sõlmida tuntud suurfirmade esindajatega. Üritusel on alati kohal mitmed maailmakuulsad nimed nagu näiteks Ikea, Husqvarna, Volvo, H&M ja paljud teised.

Scanpack on aasta tippsündmus nii pakendite tootjate kui ka ostjate jaoks. Et ürituse tähtsusest parem ettekujutus luua, toome välja mõned olulisemad arvud tänavuse messi kohta.

Scanpack 2022 arvudes:

  • 4 seminarilava
  • 120 ettekannet
  • Väljapaneku moodustasid 400 ettevõtet 22 riigist
  • Kokku oli esindatud 4125 ettevõtet 45 riigist
  • Messilt käis läbi 12 894 inimest

Scanpacki pakendimessi on korraldatud juba aastast 1964. Järgmine Scanpack leiab aset 22.–25. oktoobril 2024, mil suurüritus tähistab oma 60. aastapäeva. Ehkki järgmine mess tundub praegu mägede taga, peame juba osalemisplaane, sest ainult nii hoiame oma kohta pakendivisonääride seas.